Každý rok nám po celém fotbalovém světě rostou novou hvězdy a jedna taková se nám právě rýsuje i hlavním městě Nizozemska, kde obléká tamní dres Ajaxu Frenkie de Jong. Jedenadvacetiletý záložník svůj současný klub už přerostl, a tak je asi jen otázkou času, kde se bude rozvíjet dál.

A ke svému potěšení je o jeho služby již teď opravdu velice vysoký zájem. Nabídky chodí nejen z Evropy, ale také z MLS nebo Číny, ovšem máme-li se držet našeho standardu, na jaký jsme zvyklí, přesun mimo půdu starého kontinentu asi nepřipadá v úvahu.

Kdo je tedy v hlavním zástupu klubů? Máme tu Manchester United z Britských ostrovů, kde se již několik dlouhých týdnů spekuluje o tom, že si současný kádr projde několika změnami. Tím nemáme na mysli jenom Paula Pogbu, jehož budoucnost je tak trochu spjatá s tím, jakým směrem se rozhodne vydat José Mourinho, ale třeba také Marouana Fellainiho či Pereiru. Těch možností je tam více.

V druhé řadě tu je Barcelona, u níž se ví, že v rámci příštího přestupového období bude shánět posily do středu pole, protože musí udržovat řady svěží. Mladý nádech je vždy zapotřebí, a to platí zvláště v případech, kdy vaše opory neumí chodit proti času.

V třetí řadě nesmí chybět Real Madrid, při němž se na chvíli zastavíme. Horké zdroje okolo klubu mluví o evidentním zájmu, jemuž chybí už jen souhlas samotného hráče, kterému se tato destinace jeví jako nejslibnější. Agent nadaného fotbalisty nám toho sice moc neprozradil, pouze potvrdil to, co už teď víme, nicméně kdybychom si měli na někoho vsadit, pak je to právě srdce Španělska.

V rámci onoho velkého přestupu se mluví i o cenách. Protože se jedná o nadějné zboží s dobrými vyhlídkami do budoucna, ani uvedená suma nemůže být nízká. Deník De Telegraaf hovoří o 80 milionech euro, což je něco, co je Bílý balet ochotný akceptovat a do Amsterdamu klidně hned poslat.