Ve svém životě dokázal z toho sportovního hlediska prakticky už všechno, tak proč by se s tím nyní měl párat. Jindy uznávaný brankář Gianluigi Buffon v létě zanechal svého dlouhého působení v Juventusu a přidal se k francouzského velikánovi PSG, kde touží navázat na své skvělé výkony. Nejlépe však, pokud to půjde bez inkasovaných branek.

„Nebudu lhát, pokaždé mě strašně nase*e, když inkasuji gól. Dostávat branky je ve fotbale normální, ale pro mě osobně je to potupa,“ prozradil v jednom ze svých posledních rozhovorů bývalý italský reprezentant, jemuž ani v pokročilém věku nechybí motivace stále se držet na té nejvyšší úrovni.

„Kdyby to šlo, nejradši bych odchytal každé utkání s novým čistým štítem na kontě. Je to i můj úmysl. Jak nevychytám nulu, nemohu být spokojený,“ nechal se slyšet.

Buffon po přestupu do Paříže musí skousnout další hrubý fakt. Nejprve se všichni domnívali, že o jedničce mezi třemi tyčemi nebude žádných pochyb, jenže s příchodem nového kouče Thomase Tuchela také přišly nové ambice, které dávají přednost mladým tvářím. To znamená, že Buffon pokryje maximálně roli dvojky, což mu zase tak s ohledem na jeho věk nevadí.

„Bohužel už je to tak. V každém velkém klubu dneska máte dva skvělé gólmany, ale já jsem patrně jediný, kterého štve dostávat góly,“ pousmál se.

Pak ale dodal. „Dnes je běžné, že jeden gólman chytá například domácí zápasy a druhý zase pohárová utkání. Takže si na svou roli v mužstvu nestěžuji,“ doplňuje a přitom věří, že jeho čas prosadit se na tom velkém fotbalovém plátně (Liga mistrů) ještě přijde.